Beíratkozási információk

Beíratkozási információk

Tisztelt Szülő!

Az emberi erőforrások minisztere 7/2020. (III. 25.) EMMI határozata alapján a veszélyhelyzetre tekintettel a 2020/2021. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozás a következő eljárásrend szerint történik:

  • A Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola, mint kötelező felvételi körzettel rendelkező általános iskola 2020. április 28-ig hivatalból felveszi a körzetébe tartozó azon gyermeket, aki vonatkozásában nem érkezett jelzés arról, hogy más általános iskola felvette, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt.
  • A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására 2020/2021. tanév első napján kerül sor.
  • A kötelező felvételi körzettel nem rendelkező általános iskolába történő beiratkozáshoz a szülőnek az általa választott iskola vezetőjének szándéknyilatkozatot kell benyújtania 2020. április 24-ig.
  • Amennyiben iskolánk a felvételi kötelezettsége teljesítése után további felvételi kérelmeket is teljesíteni tud, akkor a hozzánk eljuttatott szándéknyilatkozatok alapján folyamatosan – a veszélyhelyzet által megkövetelt egészségügyi szempontokra figyelemmel – elkészítjük a beiratkozások időpontjára vonatkozó beosztást, amelyről a szülőt haladéktalanul tájékoztatjuk.
  • A Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola a körzetébe nem tartozó gyermekek felvételére vonatkozóan 2020. május 21-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt és az érintett gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét.

Az EMMI határozatban rögzített eljárásrendben meghatározott beiratkozást elsősorban KRÉTA rendszer segítségével, személyes kontaktus nélkül szükséges lebonyolítani. Amennyiben a KRÉTA rendszeren keresztül nem oldható meg a beiratkozás, szülői szándéknyilatkozat alapján az EMMI határozatban meghatározott esetekben személyes jelenlétet igénylő beiratkozás szervezhető. A személyes beiratkozásttöbb napra elosztva, kb. 15 perces intervallumokban kell megszervezni úgy, hogy egyszerre csak egy szülő tartózkodjon a helyiségben.

Az iskola a beiratkozás során gondoskodik a megfelelő fertőtlenítésről, az egészségügyi szabályok betartásáról.

Tisztelt Szülő!

Amennyiben kérdése van a beiratkozással kapcsolatban, kérem, keresse iskolánkat az alábbi elérhetőségeken:

E-mail: felsovarosi@halas.hu

Telefon: 77/421-044; 70/967-2770

Tisztelettel és köszönettel: Mészáros Imre intézményvezető


A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás