Tisztelt Szülők, Kedves Gyerekek!

Tisztelt Szülők, Kedves Gyerekek!

Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus elleni védekezés keretében tíz akciócsoportot állított fel. A Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár vezette oktatási munkacsoport javaslata nyomán hétfőtől a tanulók nem látogathatják az oktatási intézményeket.

Március 16-tól ezért új oktatási munkarend lép életbe:
a köznevelési intézményekben tantermen kívüli, digitális munkarend lesz érvényben.
Olyan tanítási módok lesznek, amelyek sem a pedagógusoktól, sem a diákoktól nem igényelnek személyes jelenlétet.

Mit is jelent ez valójában? Az igazgatóknak be kell menniük, hiszen az intézményvezetői feladatok operatív ellátása több ügy vitele szempontjából személyes jelenlétet is igényel. A tanároknak is folytatni kell az oktatást, de digitális eszközökkel. Ezzel kapcsolatban jelent meg az Oktatási Hivatal honlapján az a módszertani anyag, amely a pedagógusok, szülők és diákok számára is szabadon hozzáférhető. A későbbiekben ennek felhasználásával folytatódik a tanulók felkészítése, fejlesztése, tanítása, mert a tanulóknak is tanulniuk kell.

Tisztelt Szülők!

·         Az iskola fertőtlenítő jellegű, tavaszi nagytakarításának zavartalan lebonyolítása érdekében arra kérem Önöket, hogy gyermekük minden felszerelését (tisztasági felszerelések, tornafelszerelések, ruházat, tantárgyak tanulásához iskolában tartott felszerelések stb.) március 16-án reggel 7:30 és 8:30 óra között szíveskedjenek az iskolából hazavinni.
Az iskola dolgozói és az osztályfőnökök szívesen állnak rendelkezésükre ebben az időtartamban.

·         A gyermekek maradjanak otthon, ha egy mód van rá, akkor lehetőleg ne a nagyszülők felügyelete alatt, mert őket fokozottan veszélyezteti a koronavírus-járvány. Amennyiben a gyermekek otthoni felügyeletét semmilyen módon nem tudják biztosítani a szülők, akkor a tanulók kiscsoportos elhelyezésének lehetőségeiről, intézményeiről és módjáról, a Kiskőrösi Tankerületi Központ hoz döntést, amelyről haladéktalanul tájékoztatjuk Önöket.

·         A kollégiumban lakó diákjaink a kollégium igazgatójától, Nagy Ernő intézményvezető úrtól kapnak részletes felvilágosítást a következő napok, hetek tennivalóiról.

·         A gyermekek étkeztetésének megoldásán jelenleg is dolgozik az önkormányzat. Az ezzel kapcsolatos döntéseket iskolánk honlapján és facebookján is közzétesszük. Az iskola szülőknek és diákoknak szánt hivatalos értesítései is ezeken a felületeken jelennek meg. Emellett az osztályfőnökök és a pedagógusok természetesen az osztályokban kialakított más módon is tartják Önökkel és gyermekeikkel a kapcsolatot.

·         A KRÉTA rendszer lesz az egyik legfontosabb platform a pedagógusok, szülők és diákok kapcsolattartásában, ezért arra kérem Önöket, regisztráljanak a rendszerbe történő belépés érdekében, hogy az online ügyintézés ott is zavartalanul folyhasson.

·         Tisztelt Szülők, mivel az oktatás digitális módon folytatódik tovább, tisztelettel kérem Önöket, hogy az ehhez szükséges informatikai eszközöket biztosítani szíveskedjenek gyermekeik számára (okostelefon, laptop, asztali PC stb.).

Kedves Gyerekek!

A kibontakozó világjárvány, a koronavírus-járvány olyan feladat elé állít bennünket, pedagógusokat és benneteket, diákokat, amire az oktatás történetében hazánkban még soha nem volt példa. Úgy fogtok heteken, hónapokon keresztül tanulni, hogy tanáraitokkal személyesen nem találkoztok, s az iskola épületébe sem kell bejönnötök.

DE TANULNI KELL. Okostelefonjaitokat, számítógépeiteket a következőkben (az eddigi alkalmazások mellett) a tanulás szolgálatába is tudjátok állítani. Kérlek benneteket, segítsétek egymást az otthoni tanulásban, legyetek nyitottak a világ és az iskola híreire, s ami hamarosan a legfontosabb lesz:
Kövessétek osztályfőnökeitek, tanáraitok útmutatásait a 2019-2020-as tanév tanulmányi követelményeinek színvonalas teljesítése érdekében.
A JÓ BIZONYÍTVÁNY elérése ilyen körülmények között is legyen a fő célotok!

Tisztelt Szülők!

Végezetül arra kérem Önöket, bármilyen problémájukkal forduljanak bizalommal hozzám!

Tisztelettel és köszönettel: Mészáros Imre intézményvezető

Elérhetőségek: +36-70-967-2770
meszarosimre@t-email.hu

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás